#1 2009-09-12 21:06:25

 Jurand

Szef wszystkich szefów

Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 255
Punktów :   

System zmian - propozycja Juranda

Witam
Przemyślałem naszą ostatnią rozmowę po meczu w  sprawie zamieszania ze zmianami gdy jest nas 9 w polu i wymyśliłem system zmian , wg mnie najprostszy , przy którym się nie pogubimy.
Wymaga on jednak żebyśmy się zmieniali co 4 minuty a nie co 3. Myślę że to też będzie korzystne bo często jest tak że przy zmianie zejdzie 3-ech, a czwarty przeciągnie jeszcze z 30 sek- 1 min i potem człowiek wchodzi na na 2 , 2.5 minuty i zaraz musi schodzić i czuje niedosyt że tak szybko.
A jak nas będzie 9 to myślę że wytrzymamy po 4 minuty.

Wyznaczamy dwie czwórki i jednego wolnego elektrona.
Wolnego elektrona przydzielamy do 1 czwórki i gra z nimi cały mecz i z nimi się zmienia, a w kolejnym meczu gdy znowu nas będzie 9-ciu to gra w 2-ej czwórce i z nimi się zmienia.

System zmian czwórki pięcioosobowej wyglądałby tak :

0-4        A B C D               X - pauzuje
4-8        2 czwórka
8-12      A B C X               D
12-16    2
16-20    A B X D               C
20-24    2
24-28    A X C D               B
28-32    2
32-36    X B C D               A
36-40    2

Można wyznaczyć 1 stałego elektrona (gracz uniwersalny) albo wyznaczać go co mecz gdy jest nas 9.

Możemy też zmieniać 4-ki co 2 minuty i wtedy wolny gracz w jednej połowie byłby przydzielony do 1 czwórki a w 2 połowie do 2 czwórki, ale to chyba za krótki okres.

System jest niedoskonały ale może go ktoś udoskonali albo wymyśli coś lepszego ?

Myślę, że jakiś system zmian będzie lepszy niż pauza meczowa, bo wtedy wybija ona gracza  z rytmu meczowego.

Czekam na opinie i propozycje.

pozdrawiam - J.


Horror dopiero się zaczyna ......

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora